Ekologická likvidace automobilů a autovraků

Ekologická likvidace vozidel, autovraků - ZDARMA - Praha, Střední Čechy a okolí

 

VOLEJTE KDYKOLIV: 602 18 18 18 rádi Vám se vším pomůžeme.

 

 

Likvidace vozitel všech typů vozů a značek. Likvidujeme vozy osobní, nákladní, motocykly, bez ohledu na jejich stáří.

 

 

Ekologická likvidace vozidel, autovraku - Co je k tomuto úkonu zapotřebí?

 

 • Fyzická přítomnost vozidla ( autovraku )

a) vozidlo lze přistavit na dohodnutou provozovnu

b) lze u nás objednat odtažení vozidla

 

 • Skutečný majitel vozidla s průkazem totožnosti ( lze nahradit )

a) plnou mocí - vzor fyzická osoba (občan) , právnická osoba (firma)

b) případě dědictví, zápisem o tomto dědictví

 

 • Velký technický průkaz od vozidla

 

Během několika minut Vám bude vystaveno „Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autovraků" . S tímto dokladem pak již můžete vozidlo odhlásit z provozu.

 

 

NEVÁHEJTE ZAVOLAT: 602 18 18 18602 18 18 18
NAPSAT na: opel@opel-vrakoviste.cz
NEBO VYPLNIT: ON-LINE objednávku, rádi a profesionálně Vám pomůžeme.

 

 

Ze zákona má každý majitel vozidla, který žádá o trvalé vyřazení z evidence vozidel provést ekologickou likvidaci vozidla. Bez protokolu o ekologické likvidaci vozu, nemůže být vozidlo z evidence vyřazeno a majitel vozu má povinnost dále platit zákonné pojištění, neboli povinné ručení.

 

Proč nechat vyřídit ekologickou likvidaci nás?

Protože stále přibývá případů, kdy majitel vozidla nechá svůj vůz firmě, která nemá platný certifikát a poté se dostane do situace, kdy nemá vůz ani protokol a nemůže tedy svůj vůz odhlásit a musí nadále platit zákonné pojištění.

Zaměřte se na výběr společnosti, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla, protože jen ta správně váš vůz zlikviduje. Ověřte si, že nic nebudete platit. Naše společnost vůz ZDARMA i odveze. Provedenou likvidaci snadno prověříte online na webových stránkách Ministerstva životního prostředí.
Navíc, u nás za nic neplatíte! Nemusíte se bát žádných skrytých poplatků.

 

ZDARMA získáte tyto služby:

 • odtah vozu
 • ekologická likvidace
 • protokol o likvidaci vozu
 • odtah vraku v Praze, Středních Čechách, Severočeském kraji a na mnoha dalších místech
 • doručení dokladů

 

Nejčastější dotazy:

Proč je třeba nechat auto, které již nepotřebujete, zlikvidovat? Jak to udělat správně? Co budete potřebovat před a po likvidaci? Jak vybrat firmu, která vůz zlikviduje? Přečtěte si rozhovor s Miroslavem Maškem, který vyšel v tisku.

 

Co hrozí majitelům aut, kteří je ekologicky nezlikvidují?
S nástupem nové legislativy došlo k významné změně v této oblasti. Zatímco dříve si někteří lidé nechávali auta stát na dvorku a jejich likvidaci neřešili, jiní je nechávali přímo na ulici a čekali, až je Správa služeb města odtáhne a nechá zlikvidovat, a nic se jim nestalo, dnes zaplatí za takový postup i desetitisíce, protože platí nový zákon, který zavazuje majitele vozů platit povinné ručení i za nepojízdný vůz. Mnoho lidí stále ještě vlastní nevyužívané vozy, na které neplatí povinné ručení a netuší, že dluží za povinné ručení až do okamžiku, kdy jim přijde složenka z České kanceláře pojistitelů.

 

Co když vůz nepoužívám, ale likvidovat ho ještě nechci. I tak musím platit povinné ručení?
Pokud víte, že vůz nebudete delší dobu používat a nechcete zároveň platit pojištění, doporučujeme dočasně vyřadit vozidlo z registru vozidel. V takovém případě má vlastník vozidla povinnost odevzdat značky, osvědčení o registraci a předložit technický průkaz k vyznačení záznamu o vyřazení. V takovém případě vůz samozřejmě nesmíte používat a neplatíte tedy ani pojistné.
Jen pozor na to, že dočasně vyřazené vozidlo nesmí na veřejně přístupnou komunikaci, tedy, musí být zaparkované na soukromém pozemku, v garáži, atp. Jinak hrozí pokuta.

 

Říkal jste, že dřív v některých případech zlikvidovala vrak Správa služeb, to už se neděje?
Děje, ale je to dražší varianta. Správa služeb si na to většinou najme externí společnost, ta dá obvykle za stěrač výzvu a když na ni majitel vozu nijak nereaguje, vozidlo zlikviduje. Majitel vozidla poté platí celou likvidaci a k tomu povinné ručení až do doby, kdy obdrží potvrzení o likvidaci, což trvá mnohem déle, protože ho odhlašuje Správa služeb.
Pokud se obrátí na nás, celý proces likvidace je ZDARMA. Po likvidaci od nás obdrží potvrzení o likvidaci, se kterým může vůz z dopravního inspektorátu trvale vyřadit.

 

Jak správně vybrat firmu, která provádí ekologické likvidace?
Zaměřte se na výběr společnosti, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla, protože jen ta správně váš vůz zlikviduje. Ověřte si, že nic nebudete platit. Některé společnosti, včetně té naší, zdarma vůz i odvezou.

 

Jak Vás může klient vyhledat, kde působíte a co od Vás může očekávat?
Působíme v celém severočeském kraji, středočeském kraji a Praze. Pro vůz tedy přijedeme kamkoliv v těchto oblastech. Kromě ekologické likvidace vozidel nabízíme služby autoservisu, prodej dílů na vozy Opel, Daewoo a Chevrolet, odtahy vozů a asistenci. Dopravu autovraků zajišťujeme vlastními odtahovými speciály.

 

Pobočky máme v Liberci - Stráž nad Nisou, ulice Kateřinská 163 a v Dobřejovích u Prahy (exit 10 na D1). Díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb jsme na trhu již 17 let.

 

 

Další důležité otázky při likvidaci vozidla:

Je opravdu celá služba likvidace vozu zdarma?
Ano, u nás za nic neplatíte. Stačí zavolat a domluvit si termín.

 

Musí být majitel vozu u předání?
Ne, stačí nám plná moc od majitele vozu. Tato plná moc nemusí být úředně ověřena.

 

Mohu si z vozidla vzít před likvidací díly?
Podle zákona musí vůz při likvidaci obsahovat hlavní části, tedy karoserii, hnací ústrojí , nápravy apod. Pokud si nejste jisti, zeptejte se nás. Rádi Vám na vše odpovíme.

 

Jaká je cena za odtah vozu mimo uváděná území Prahy, Středních čech a severočeského kraje?
Cenu Vám rádi řekneme po telefonu nebo e-mailem. V některých případech je zdarma i mimo toto území. Pokud platíte za odtah, likvidace je samozřejmě zdarma.

 

 

Aktuální nabídka - ekologická likvidace vozidel

 


Likvidace autovraku zdarma

 

 • Likvidace autovraků a vozidel je prováděna zdarma.
 • Likvidace vozidel všech typů a druhů.
 • Odtah vozidla zdarma

 

Připravili jsme pro Vás nové přehledné stránky o ekologické likvidaci automobilů

 

Dále nabízíme:

pneuservis bez čekání.

Nabízíme volné kapacity pneuservisu.

Nabídka i použitých pneumatik.

Telefonní kontakt: 602 18 18 18

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co jste potřebovali vědět o ekologické likvidaci aut?
Žádný automobil vám nebude sloužit věčně a dříve či později přijde čas, kdy doslouží. Stane se nepojízdným a ohrožujícím silniční provoz. V takovém případě se z něj stane v podstatě autovrak, kterého se nelze jen tak zbavit, neboť se jedná o nebezpečný odpad. Vyřazení automobilu z provozu a evidence je potřeba učinit v souladu se zákonnými předpisy. Konkrétně je nutné absolvovat tzv. ekologickou likvidaci vozidla.


Co musíte při likvidaci vozidla zařídit?
Ekologická likvidace vozidel představuje proces, který se řídí novelou zákona č. 56/2001 Sb., o provozu vozidel na pozemních komunikacích. V něm je „stručně řečeno" uvedeno, že vy jako majitel motorového vozidla máte povinnost nejen vyřadit automobil z registru, ale zajistit také jeho odbornou ekologickou likvidaci. Co to pro vás znamená? Jako první krok se musíte dostavit na autovrakoviště, kde vám vydají protokol o likvidaci. Zde dojde také k odmontování poznávací značky. S nimi a protokolem zajdete na dopravní inspektorát a požádáte o odhlášení auta z registru. Samozřejmě se sebou nezapomeňte vzít také originál velkého technického průkazu a doklad totožnosti. Pakliže nejste majitelem automobilu, ale jen provozovatelem, musíte si nechat ověřit plnou moc k likvidaci. Jestliže budete recyklovat vůz jako právnická osoba, navíc budete potřebovat výpis z obchodního rejstříku (ne starší 12 měsíců).


Kde vám vydají protokol o likvidaci vozidla?
Jak už bylo řečeno, likvidace automobilu musí proběhnout pouze v souladu s platnou legislativou. Ze zákona mohou manipulovat se starými vozidly a následně je recyklovat pouze autorizovaní zpracovatelé. Naše společnost AUTO - DÍL, s.r.o. veškeré podmínky splňuje a k ekologické likvidaci vozidel vlastníme platné certifikáty. S námi bude likvidace autovraku jednodušší, než se může zdát. Protokol o likvidaci je součástí celého procesu a nemusíte se obávat, že dojde k recyklaci, aniž bychom k němu nevydaly příslušné dokumenty.


Vše vyřídíme za vás
Obraťte se na nás, neboť spolupráce s námi se vám vyplatí. Důvod je jednoduchý. Vše vyřídíme za vás. Zdarma! Zajistíme likvidaci vašeho vozidla, od odtahu, přes ekologickou likvidaci, včetně vydaní protokolu a doručíme doklady na dopravní inspektorát. Bez poplatku odtáhneme váš vůz, pakliže se nachází v Praze, Středních Čechách či Severočeském kraji a na mnoha dalších místech. U nás opravdu za tyto služby neplatíte.


Jak můžete objednat likvidace vozidla?
Kontaktovat a objednat si naše služby můžete třemi způsoby. Zavolejte nám na tel: 602 18 18 18, napište e-mail: info@auto-likvidace.cz nebo vyplňte ON-LINE objednávku na našich stránkách.

Když na našem webu zanecháte vaše telefonní číslo, obratem vám zavoláme my a domluvíme se s vámi.


Svěřte svůj starý automobil do rukou opravdových profesionálů. My vše zajistíme a vám ubyde spousta starostí, ušetříte finance i čas.

 

Kde ekologicky zlikvidovat autovrak?
Máte-li doma automobil, který je již nepojízdný, nemůžete se jej zbavit, jakkoliv vás napadne. Ve chvíli, kdy už jej nebudete a ani nelze užívat, musí dojít k ekologické likvidaci vozidla. Celý tento proces má jasně daná pravidla, která je třeba plnit. Povinnosti jsou na straně majitele auta i firmy, která recyklaci provede. Výběr vhodného autovrakoviště je nezbytným krokem v případě, že váš vůz již dosloužil.

 

Výběr autovrakoviště
I vy nevíte, kde může ekologická likvidace vozidel proběhnout? Rádi bychom zdůraznili, abyste při výběru společnosti byli obezřetní. Stále totiž přibývá případů, kdy vám firma automobil sice zlikviduje, ale nevydává vám protokol o likvidaci, který je nutné předložit na dopravním inspektorátu při odhlášení auta z registru. Pakliže tento protokol vůz nemá, nemůže být odhlášen a vy máte povinnost i nadále platit zákonné pojištění.
Jak už bylo řečeno, likvidace autovraku se musí řídit zákonem. A ten také určuje, že tyto služby může provádět pouze taková společnost, která má platný certifikát na ekologickou likvidaci vozidla. Je to pro vás při výběru autovrakoviště další komplikace? Už nehledejte! Jednoduše oslovte nás. Naše společnost AUTO - DÍL, s.r.o. se na ekologickou likvidaci vozidel specializuje, vlastníme zmíněný platný certifikát a máme oprávnění provozovat tyto služby. U nás máte jistotu, že váš vůz zlikvidujeme opravdu správně.


Prioritou je ochrana životního prostředí
Staré vozidlo obsahuje spoustu nebezpečných látek, jako jsou kyseliny, olej a další chemické sloučeniny. Je nutné, aby s nimi bylo zacházeno odborně. Správné nakládání s autem minimalizuje vliv škodlivého odpadu na životní prostředí a přispívá také k úsporám energie. Experti z naší společnosti dodržují přísné postupy a recyklují automobily v souladu s právními předpisy.
Zdarma odtáhneme váš vůz, ať už se nachází v Praze, Středních Čechách, Severočeském kraji či na mnoha dalších místech. Převezeme jej na autorizované autovrakoviště, kde se nejprve vypustí nebezpečné kapaliny, poté dojde k demontáži dílů a posledním krokem je rozdrcení.


Proč se obrátit při likvidaci starého vozu na naši společnost?

Určitá vás napadá, kolik bude ekologická likvidace vozidel stát. Možná vás tato skutečnost překvapí, ale jsme si jistí, že mile. U nás máte celý proces zdarma. Pokud nás oslovíte, vše za vás vyřídíme, aniž bychom po vás poté chtěli nějaké skryté poplatky. Výhod vám nabízíme daleko více. Váš vůz odtáhneme, ekologicky zlikviduje a doručíme potřebné doklady na dopravní inspektorát. Neváhejte nás kontaktovat. K dispozici jsme na tel. 602 18 18 18, e-mailu: info@auto-likvidace.cz nebo nám zanechte zprávu skrze kontaktní formulář zde na našich stránkách v sekci Kontakty.

 

 

 

Pozor na podvodníky16.1.2020
Dejte si pozor na čímdál více případů podvodů při likvidaci vozu. Pokud svěříte likvidaci svého vozu do rukou firmy, která není registrována,...

Jak funguje ekologická likvidace aut?2.1.2020
Jak funguje ekologická likvidace aut?Potřebujete se zbavit starého a nepojízdného vozu, který vám zabírá pouze místo v garáži či...

Li-Air od IBM: Baterie elektromobilů budoucnosti?1.12.2019
Li-Air od IBM: Baterie elektromobilů budoucnosti? IBM doufá, že v roce 2013 vyjede na silnice prototyp s lithium-vzduchovými bateriemi.Společnost IBM, zabývající...

Dieselová Pro a Proti, část I: V čem je diesel nejlepší6.1.2019
Dieselová Pro a Proti, část I: V čem je diesel nejlepší Přes dosažený technický pokrok u jiných pohonů zůstává vznětové osobní...

Aktuality21.12.2013
Na této stránce vám budeme přinášet aktuality a zajímavosti.

zobrazit všechny aktuality